ag8 11_4 SLIDER7 slider_ukasz_2 slider_ukasz_5 slider_ukasz_6 19_02_2015_A 1 2 3 4 5 6

kafelki-gsb 02

kafelki-gsb 04

kafelki-gsb 06

kafelki-gsb 08

gsb2020 1

GSB DLA HOSPICJUM

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ

FUNDACJI ŚLĄSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI W TYCHACH

„III RAJD - GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI”

„III Rajd - Główny Szlak Beskidzki” odbędzie się w dniach 07-27.09.2015r. Wędrówka Wołosate-Ustroń, będzie miała ten sam charakter co poprzednie edycje - zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących, pokonać trudności górskich szlaków oraz własne słabości!

Fundusze zebrane podczas „III Rajdu - Główny Szlak Beskidzki” zostaną przekazane na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach” – zakup sprzętu medycznego, leków oraz środków opatrunkowych.

KONTO BANKOWE : BANK MILLENNIUM 

42 1160 2202 0000 0001 6830 0965

z dopiskiem "GSB DLA HOSPICJUM"

PIENIĄDZE MOŻNA WPŁACAĆ NA W/W NR KONTA BANKOWEGO

DO 31 GRUDNIA 2015r.

 hosp bilb

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma,

nie przez to kim jest,

lecz przez to,

czym dzieli się z innymi..”

Kila słów o …

Śląskie Hospicjum dla Dzieci zajmuje się domową opieką paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Chore dziecko przebywa z rodzicami we własnym domu, a pracownicy hospicjum przyjeżdżają na wizyty.

Lista nieuleczalnych chorób, które występują u dzieci jest bardzo długa. Nie wszystkie z nich stanowią wskazanie do opieki paliatywnej. Dlatego decyzję o objęciu dziecka opieką przez hospicjum rodzice podejmują wspólnie z lekarzami.

Są choroby, o których wiemy, że będą stopniowo powodowały pogorszenie stanu dziecka i w końcu doprowadzą do jego śmierci. Nazywamy je chorobami postępującymi.

Są też inne nieuleczalne choroby, które nie mają charakteru postępującego, a mimo to mogą powodować, że pomoc hospicjum w pewnym okresie będzie potrzebna. Dlatego lekarz hospicjum może zaproponować objęcie dziecka domową opieką paliatywną tylko przez pewien okres czasu, np. 3 miesiące. Potem, jeżeli stan dziecka ulegnie stabilizacji lub poprawie, hospicjum może zakończyć opiekę i przekazać dziecko do lekarza pierwszego kontaktu lub zespołu opieki długoterminowej.

GSB

MAY SZLAK BESKIDZKI A

STREFA TURYSTY A

FUNDACJA A