ag8 11_4 SLIDER7 slider_ukasz_2 slider_ukasz_5 slider_ukasz_6 19_02_2015_A 1 2 3 4 5 6

kafelki-gsb 02

kafelki-gsb 04

kafelki-gsb 06

kafelki-gsb 08

gsb2020 1

Schronisko PTTK na Równicy

 wiz 6

 

Kilka słów o …

Schronisko "Równica" szczyci się doskonałym położeniem w Bramie Beskidów jak nazywa się często Ustroń. Ta idealna lokalizacja w naturalny sposób stanowiąca dla Turystów najlepszą bazę wypadową na Szlaki Beskidu Śląskiego powoduje że Schronisko jest początkiem dla wielu wspaniałych wypraw oraz preludium do jeszcze większej ilości niezapomnianych przygód.

Gospodarzami schroniska w 1998 roku zostali Państwo Danuta i Henryk Gabzdyl którzy do dziś piastują swoją funkcję z miłością dla swojego schroniska i dbałością o Turystów odwiedzających ich progi.

Schronisko służy turystom, dla nich, zmieniając swoje wnętrze i najbliższe otoczenie, aktualnie dysponuje 50 miejscami w pokojach dwu - i wieloosobowych. W ostatnich latach zmieniono wystrój sali restauracyjnej, którą wzbogacono o kominek i elementy wyposażenia nawiązujące do regionalnych tradycji i historii turystyki w Beskidach, odnowiono również dach i przebudowano kominy. Obok schroniska zmodernizowano i poszerzono parking, powstał mini plac zabaw dla dzieci, przygotowano zadaszone miejsce na rozpalenie ogniska. Schronisko nadal jest miejscem, w którym wyznaczają swoją metę liczne rajdy, zloty, złazy.

W oparci o zaplecze Schroniska Równica i możliwości organizacyjne odbywają się rozmaite imprezy plenerowe, integracyjne, okolicznościowe prezentujące również folklor i regionalne zwyczaje. W Międzynarodowym Roku Gór w roku 2002 spotkali się na Równicy między innymi uczestnicy Pierwszego Równoczesnego Przejścia Głównego Szlaku Górskiego, uczestnicy Spotkania na Szczytach, a także władze naczelne Polskiego Towarzystwa Turystyko – Krajoznawczego, Klubu Czeskich oraz Klubu Słowackich Turystów, podpisując porozumienie w sprawie dalszej współpracy. Schronisko oferuje możliwość organizowania różnych form turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej, obozów młodzieżowych letnich i zimowych. Kontynuuje tradycje dobrej kuchni, proponując odwiedzającym bogaty wybór dań regionalnych.

Zbiegające się tuż przy schronisku szlaki turystyczne zachęcaj do wędrówek po całym paśmie Równicy, zarówno w formie spacerów, jak i dalszych dłuższych wypraw. Znajdujące się w pobliżu takie atrakcje turystyczne jak Park Linowy, Extreme  Park, Leśny Park Niespodzianek i wiele innych powodują że Schronisko Równica jest chętnie i licznie odwiedzane zarówno przez dojrzałych Turystów szukających bazy wypadowej do wspaniałych wędrówek jak i przez dzieci i młodzież szukających rozrywki i adrenaliny.

Schronisko "Równica" było, jest i mamy nadzieję że będzie miejscem które Turystom różnych pokoleń kojarzy się z wspaniałymi widokami, smacznymi regionalnymi posiłkami, Beskidzką piękna przyrodą, początkiem oraz zakończeniem wspaniałych przygód i wędrówek.

6 a 6 b
6 c 6 d
6 e 6 f

GSB

MAY SZLAK BESKIDZKI A

STREFA TURYSTY A

FUNDACJA A